Suvised maitsed klaasis

6/18/2014


Tänasel kaunil ja talvisel juunikuu päeval toon teieni midagi natuke teistsugust. Nimelt lausa pea et hädavajaliku vahendi suvemeeleollu jõudmiseks. (Optimistlikult siis oodates et suvi ikka JÕUAB millalgi ka meieni). 
Aeg-ajalt tuleb ette, et hing ihkab lisaks klaasile veinile midagi enamat ja kuigi ma ei saa endale võtta Eesti suurima kokteilisõbra tiitlit, on mul omad hetked.
Seega, ilma pikema jututa, tahan täna teiega jagada kahte lihtsat kokteiliretsepti, mis lihtsalt on ideaalsed suvise ilmaga terassil limpsimiseks - karged, värsked ja natuke magusad.

Mahla ja alkoholi saamisega pole vist kellelgi probleemi. Suhrusiirupil on maailma kõige lihtsam retsept üldse. 1:1 valget suhkurt ja vett, kuumuta kuniks suhkur on sulanud, aga ära lase keema! Vajadusel lisa hästi natuke vett. Ja valmis. Otsi purgike, nagu minu imeline Felixi tomatikastme oma :D, ja siirup säilib külmikus ikka vääääga kaua.
Kellel kohe üldse ei ole sheikerit, nooo segage klaasis. Ja pange jääd! Lihtsalt kui keegi küsib sheikeri kohta, noogutage, naeratage ja liikuge aeglaselt väljapääsu poole. Minu imeline Campari sheiker on vist kunagi isegi pudeliga niisama kaasa tulnud. Hoidke silmad lahti.

Esimene, Banana Sour, on küll häbitult härra Otspere raamatust maha viksitud, aga superhea on ta sellegi poolest.

Koostisesse kuulub siis:
4cl Pisang Ambon'i
2cl värskelt pressitud sidruni mahla
1-2cl suhkrusiirupit (vastavalt siis kui magusat tulemust soovitakse)
8cl apelsinimahla

Ja lihtsalt et te teaks, kui ma esimest korda proovisin, rullusid mu silmad ühemõtteliselt kuklasse. Love.

Ja teine kokteil on Apple something something... Ma olen kindel et kuskil selline jook eksisteerib ja omab konkreetset nime, aga mina olen selle kokku pannud Õuna Martiini, paari teise rummikokteili põhjadest ja oma isiklikust maitse-eelistusest.

Siia sisse läheb:
4cl rummi (võib vabalt ka 2cl teha, jääbki kergem aga täpselt sama maitsev)
2cl värskelt pressitud sidruni mahla
1cl suhkrusiirupit
4cl õunamahla

Proovimisel vähemalt üritage end talitseda :D
Homme näeme.

You Might Also Like

0 comments

Mugavaks lugemiseks ära unusta Momoaari FB laikida

TELLI MEILILE