Labürindijooksja

10/08/2014

Nädalavahetusel käisin pärast tööd sõbrannaga kinos vaatamas kauaoodatud Labürindijooksjat
Vaadake, asi on selles, I'm a fan. Raamatut lugedes ei saanud seda käestki panna ja nägin seda vist isegi unes... Okei okei, nii hull polnud, aga ikkagi. Tahan öelda, et vaatamata naeruväärsele lühitutvustusele, oli sisu hea. Kiire, põnev ja just õige kogus sai-faid. Ma ei ole suurem asi robot-tulnukate fänn ja kui 300lk põnevust lõppeb ala vastus on tulnukad! siis vabande väga. Just raiskasin mitu tundi oma elust. 

Samas aga tulevikuteemalised düstoopiad (Divergent, Hunger Games, Matched, Legend etc. ) on täpselt minu tassike teed. Igapäevaelu on piisavalt draamat ja rutiini täis, luge tahaks millestki põnevamast ju. Anyway. Nagu ma mainisin. Paar pisiasja kõrvale jättes, oli tegu üsna hea seeria esimese osaga.

Ja siis ma nägin seda filmi. I can't even... Tõeliselt traumaatiline. Algus oli okei. Nagu ikka erinev minu vaimuslimas loodust, aga potensiaali oli. Palju lõbu pakkus tõlketöö. Vaatamata väljenditele nagu slinthead, sloppers, klunk, oli päris hästi tõlgitud. Võõras, aga heas mõttes. Siis läks järsku kõik lappama. Ma ei saanudki aru millal või mis juhtus? Arusaadavalt ei saa filmi teha üks ühele raamatuga. Aga kamooon, mida on oodata kui välja jätta teemad, mis on läbivad ja olulised terve seeria jaoks? Tulemuseks on vesine ja uskumatult teisejärguline action-film.

Ma ei tea, võibolla asi on selles et ma alateadlikult (või siis ikka ka vägagi teadlikult) võrdlen neid kahte versiooni omavahel, aga oleks ma üksi olnud, oleksin ausõna esimese tunni täitudes saalist lahkunud. Ja film oli kaks tundi... Viimased pool tundi aga oli juba tase omaette. Püüdsin mantli alla varjudes ennast koju voodisse kujutleda. Kahju et ma seda kodus ei vaadanud. Oleksin säästnud vähemalt poolteist tundi ja korraliku lõunasöögi raha. 

Õnneks päästis õhtu Plaza sushirestoran. Kõik mis ma seal võtnud olen, on jätkuvalt imeline. Lihtsalt nii hea, et praegugi hakkab suu vett jooksma. Ainus mille üle ma jätkuvalt vist iga kord vingun, on see meeletu ooteaeg. Posid lehvitavad ja edvistavad isekekeskis nagu väised plikad. Ja iga kord. Ooteaeg isegi peaegu tühja saaliga pole minul veel alla 25 min olnud. Sigh. Sellegipoolest. Hinna-kvaliteedi suhe on top-noch, ei jõua ära oodata millal jälle on aega minna.

See you!

You Might Also Like

0 comments

Mugavaks lugemiseks ära unusta Momoaari FB laikida

TELLI MEILILE