Bussijuhid

4/19/2015

Kuulge mulle hakkab täitsa meeldima jälle see kirjutamine. Esimene laine on üle käinud ja huvitaval kombel vaatan nüüd edasi ja tagasi, et appikene kui paljust tegelikult kirjutada tahaks!

Aga mis ma täna märkasin. Sõidan ühistranspordiga igapäevaselt ja ka Tallinna linna piirest välja. Kaasaegse inimesena on ikka alati ninaees kas luger või telefon, tablet kus vaikselt klõbistada. Inimesed on bussis ka vaiksed, bussijuhid enamasti veel kõige vaiksemad. Mõni tundub lausa füüsilist piina tundvat iga kord kui keegi piletit soovib osta.

Ja siis on härrased, kes lihtsalt parema sõna puudumisel naudivad oma tööd. Sellised külaonud. Mühistavad oma vuntsi taga naerda, küsivad kuhu preili siis täna läheb kah. Paluvad väikestel lastel ikka turvavöö kinnitada ja üritavad turistidega igas keeles kaasa pursida. Täitsa lõpp. Tavalisest matusebussist on sihtkohta jõudes saanud hiiglaslik bussipere kus kõik elavalt sädistavad ja kaasa kihistavad. Tõsiselt, kohale jõudmine on lausa elamus.

Kahjuks leidub aga 1 külaonu kohta umbes 50 kibestunud hinge kes sõimavad sul  näo täis kui sa peale eesti keele muud ei räägi, kui sul on näiteks 5€, kui sa ei liigu piisavalt kiiresti, kui sa liigud liiga kiiresti ja ühesõnaga üldse bussi tuled. Mida sa üldse tuled siia ja hakkad arvama et sul on mingid õigused. Oeh. 


You Might Also Like

0 comments

Mugavaks lugemiseks ära unusta Momoaari FB laikida

TELLI MEILILE