3 põhjust miks talvel PEAB mütsi kandma

1/08/2016

Yo rahvas. Miks te mütse ei kanna?

Õues on circa -20C ja ma näen punaste kõrvadega paljapäi tsillivaid inimesi. >.> Alates -5C peab tegelikult müts peas olema. Tahate ma räägin teile miks peab mütsi kandma, okei ma räägin teile miks peab mütsi kandma :D

Esiteks, iga katmata kehapinna kaudu väljub sinu kehasoojust seega for obvious reasons, MÜTSIGA ON SOOJEM. Kui kooliajast mäletan numbrit 70%, siis see on küll veidike liialdatud. Tegelikkuses jääb see kuskil 10% hulkka.

Mis tutimütsist armsam on? Eks ikka topelt tutiga müts.

Teiseks, JUUKSED! Kõige olulisem on kaitsta juuksejuuri ehk you guessed it, kanda mütsi! Siis vähemalt saab ära hoida juuste väljalangemise. Keegi ei taha suvele vastu minna hõredate ja üleni lõhkiste juustega. Nagu poorid näol nii tõmbuvad ka peanaha kapillaarid külmaga kokku ja sellega seoses juuksekasv aeglustub. Paratamatult otsad muutuvad külmaga eriti hapraks, neid päästavad vaid juukseõlid. Eriti korraliku miinusega sutsan mina oma patsijupi üldse kraevahele.

Eriti hull on niisked juuksed ja miinuskraadid. Nagu põhikooli füüsika meile õpetas, siis vesi külmudes paisub. Seega kogu niiskus mis juustes on paisub ja lõhub juuksekarvu, muutes nad eriti hapraks ja kiiresti murduvaks.

Ja kolmandaks, suured kohevad mütsid on lihtsalt nii armsad! Tutiga või ilma, kootud, heegeldatud, karvane - uus müts annab igapäevasele ja tavalisele talvemantlile hoopis uue ilme.

Vot. Kõrvad sooja!
Nägenš!

Milanos ei olnud küll -20C, aga tutimüts kulub alati ära!

You Might Also Like

0 comments

Mugavaks lugemiseks ära unusta Momoaari FB laikida

TELLI MEILILE