Roaccutane (Isotretinoiin): KUU 1

1/12/2016

Nagu lubatud, siis siin on minu esimese kuu kokkuvõte. Kellel jäi lugemata MIS on Roaccutane ja MIKS täpselt ma selle otsuse vastu võtsin, siis teha saab seda siit.

Sissejuhatavas postituses unustasin ma mainida 3 asja, mida kindlasti terve kuuri jooksul TEHA EI TOHI! Alkohol: Jep. No alcohol. Ja seda terve kuuri vältel. Kui vesiste silmadega arstile otsa vaatasin ja uurisin no ka siis isegi pool klaasi shampust pidupäeval mitte??? siis tüüp ainult muigas, nope. FML Teiseks: päike: kuna nahk muutub ülitundlikuks ja õhukeseks on keelatud päevitamine solaariumid etc milleks riskida permanentsete armidega... Kolmas punkt käib ainult tüdrukutele e siis rasestumine. Babies no can do! Ei kuu enne kuuri, kuuri ajal ega kuu pärast. Raseduse esimesel poolel on eriti kõrge väärarengute esinemise oht. Toiduainetest tuleb vältida rasvaseid (eelkõige sea- ja veiseliha) tooteid ja rohkelt A-vitamiini sisaldavaid toiduaineid. 

Roaccutane’t kasutatakse juhul, kui akne ei ole paranenud aknevastase ravi, sealhulgas antibiootikumide ja paiksete ravimite toimel

Loe edasi: http://rx.ee/r/2151-roaccutane-20-mg.html?start=1
Roaccutane’t kasutatakse juhul, kui akne ei ole paranenud aknevastase ravi, sealhulgas antibiootikumide ja paiksete ravimite toimel

Loe edasi: http://rx.ee/r/2151-roaccutane-20-mg.html?start=1
Roaccutane’t kasutatakse juhul, kui akne ei ole paranenud aknevastase ravi, sealhulgas antibiootikumide ja paiksete ravimite toimel

Loe edasi: http://rx.ee/r/2151-roaccutane-20-mg.html?start=1
Roaccutane’t kasutatakse juhul, kui akne ei ole paranenud aknevastase ravi, sealhulgas antibiootikumide ja paiksete ravimite toimel

Loe edasi: http://rx.ee/r/2151-roaccutane-20-mg.html?start=1

Nädal 1: Esimesed kolm päeva ei märganud ma midagi. Pea valutas kahel päeval järjest. Kuskil viiendal päeval hakkas kuivamine pihta. Esimesena hakkasid kuivama huuled. Hetkel veel piisab tavalisest huulepalsamist, aga see peab KOGU aeg peal olema. Muidu on tunne nagu talvel kui huuled on külma saanud, on punased, ketendavad ja õhetavad. Kuuendaks päevaks hakkas ka nina kooruma. Pole midagi VÄGA hullu, aga siiski rohkem kui kunagi varem mu nina koorunud on. Dermatoloogi soovitusel hankisin kohe ka apteegist intensiivse niisutava kreemi mida nüüd ohtralt igale kuivavale pinnale kannan ja hetkel tundub see väga hästi töötavat. Kui aga rääkida kõige olulisemast, ehk siis näost, on esimene nädal toonud kaasa lausa hüppelise muutuse. Põsed, mis enne olid nagu kuumaastik, on nüüd näppude all imesiledad! Tahaks kohe üle õla sülitada, enne kui kõva häälega julge välja öelda, et NAHK ON NII ILUS. Muidugi, meeletu valgepeade mets paistab naha alt ikka, aga mis sa esimeselt nädalalt ikka tahad.

Nädal 2:  30% ravimi võtjatest kogevad esimese ja teise nädala jooksul "puhastus" perioodi. AKA enne kui miskit paremaks muutub, läheb kõik hullemaks. Kui ma aga rääkisin tuttavatega ja netiavaruste kommentaare lugesin, tundus, et mitte keegi ei pääsenud. Seega ma TEADSIN, et ma ei saa olla üks neist vähestest, kes pääseb. Teine nädal oli suuremate muutusteta. Aga ma ei olnud valmis selleks, mis mind ees ootas.

Nädal 3: Kõige hullem nädal üldse. The Purge ehk see sajakordselt neetud puhastusperiood sai mind kätte. Ja millise vihaga veel. Kui ma alguses silmad säramas peegli ees oma põski paitasin, siis nüüd on terves majas peeglid kinni kaetud. Kuivamine jätkub. T-tsoon näost, ehk otsmik, nina ja lõug kooruvad hullumeelselt. Rohkem kui ma kunagi võimalikuks pidasin. Nahk muutub ka õhemaks ja tänu sellele ka punakamaks ja hellemaks. Kõik see oleks jummala okei, kui sellega asi piirduks. Hakkasid tulema punnid. Aga hoopis teistsugused kui varem. Ei mingi kahepäevaline põletikus valgepea vaid suured ja lausa valusad munamäed. Ja neid tuli ja tuli. Kuna ravim viib organismist ja nahast õlid ja niiskuse ära, siis ilmselt selle tõttu ka need sarved kuivasid (ja koorusid!!!) kiiremini. Jätkuvalt, võimalik, et see ei kõla nii hullult. Aga kui järsku terve keha on paberõhuke ja valutab, siis väga muule keskenduda ei suuda.


Eraldi peab rääkima liigese- ja täpsemalt seljavaludest. Veel üks kõrvalmõjude lõpmatust nimekirjast. Nagu ikka, on see seotud vedeliku puudusega kehas. Nimelt kuivab kokku ka liigesevedelik, tänu millele peab trenni tehes olema ülimalt ettevaatlik. Hetkel on sümptomiks meeletult valus selg, mis väsib ülikergesti ja valutab. Kuivamiseteema võib lõpetada ninaverejooksuga, mida ka tänu ravimile nüüd aegajalt esineb.

Tasapisi olukord normaliseerub. Pole küll ligilähedane esimese nädala imele, aga enam pole vähemalt seda lootusetusetunnet ja igal hommikul on näha suurte munamägede kahanemist.

Ah, paar huvitavat ja vist? positiivset tähelepanekut ka. Esiteks. Mu poorid kaovad ära O.o Ma tean kuidas see kõlab, aga see on tõsi. Kõik saast ja mitte saast mis poorides peittus oli üks hetk järsku naha peal. Ussikesed väljusid ja nüüd on tühjus. Ausõna. Mul on elu aeg hiiglaslikud poorid olnud. Väga kummaline tunne.

Teiseks, kuna nahk ei tooda enam rasva, tähendab see, et mul ei lähe näiteks enam juuksed mustaks. Oleks seda keegi osanud pakkuda? Ma mäletan kui ma esimest korda märkasin, et kahtlaselt palju hommikuid on juuksed kinni duššiga möödunud ja IKKA on kohevad, nagu äsjapestud. Samasse liigasse kuulub ka päevameik, mis peale 12 tundi pole millimeetritki näos liikunud. Maailma kõige rasvasema nahaga inimesena on see lihtsalt us-ku-ma-tu!

Nädal 4: Uue nädala algul hüppelised muutused nagu seiskusid. Uusi põletikukoldeid ei tulnud. Aga samas ei tundunud ära kaduvat ka vanad. Väga frustreeriv. Peab tõdema, et ma küll nokkisin nägu ja kuivi kohti liiga palju. Ehk olin mõnes asjas ise süüdi. 30ndaks päevaks oli nagu näha beebi-edusamme, aga esimese nädala imega ei anna olukorda võrreldagi.

Nädala pärast pean minema kontrolli, tsekkima ega mul juhuslikult maksapuudulikkust ei ole tekkinud ning kolesteroolitaset mõõtma. Jei. -_-

Vabandan hiiglasliku postituse pärast, aga tahtsin anda võimalikult põhjalikku ülevaadet.
Kui oled Roaccutani proovinud siis kuidas Sinule mõjunud on olnud? Jagage kogemusi.

Jääge ootama ülevaadet järgmisest kuust!

You Might Also Like

0 comments

Mugavaks lugemiseks ära unusta Momoaari FB laikida

TELLI MEILILE