Ühe tassiga terveks - retsept

1/16/2016

Mitte ükski talv pole möödunud selle salarelvata. Daamid ja härrad, minu ilu ja tervise allikas - ingveri-sidruni-mee tee! Kohati tundub olevat tegu üsnagi populaarse joogiga, teisalt pole osad ringkonnad sellest kuulnudki. Joo kuumalt. Joo külmalt. Igat pidi on HEA.

MIKS see siis tervisele hea on?

SIDRUN sisaldab hulgaliselt C-vitamiini. Inimese keha C-vitamiin ei tooda, ometigi vajame seda immuunsussüteemi tugevdamiseks. Tervise huvides on ülimalt oluline päevane norm toidust/joogist kätte saada. Sidrun kiirendab ka ainevahetust ja on detox kuurides oluliseks komponendiks, seega HELLOU SALENEMINE. BOONUSEENA on sidrun suurepärase pleegitava toimega. Kui näiteks aknest on tuttavad tumedad pigmendilaigud, siis kandes laigule 15ks minutiks sidrunimahla ja siis maha loputades võib üsna kähku näha imesid!

INGVER on abiks eelkõige külmetushaiguste puhul. Ta leevendab külmatunnet ja lõõgastab. Plussina säilib ingver külmikus terve igaviku :D (kõik laisikud rõkkavad)

MESI teeb kogu selle kupatuse maitsvaks, hihii. Kes on kuulnud, et enne magamaminekut tuleb juua piima meega? Mesi on nimelt rahustava toimega. BOONUSENA on mesi looduslik antibiootikum. Põletilikulistematel (appiiii, on see üldse sõna?) perioodidel käisin rahulikult meemaskidega kodus ringi. AGA siis puhas ja looduslik mesi, mitte mingid kollased odavad soperdised, eks. Jumal teab mis need teha võivad. Brr.

Valmistamiseks lõigun lihtsalt sidruni- ja ingveriviilud tassi ning segan meega, aga kellel soovi võib  purustatud ingveri panna veel teesõela sisse ;) Arvan aga, et iga argument on nüüd invaliidne.Oled tõbine saad tervemaks, oled juba terve saad tugevamaks. Win-Win.

You Might Also Like

0 comments

Mugavaks lugemiseks ära unusta Momoaari FB laikida

TELLI MEILILE