Ebatüüpiline eestlane on uus tüüpiline eestlane

2/07/2016

See on vist juba väga läbi arutatud ja "vana" teema, aga mina alles hiljuti sattusin tuttavatega rääkima "tüüpilisest" eestlasest ja sellest kuivõrd ebatüüpilised MEIE oleme. Mille peale tuli kuskilt nurgast, "aga kas see siis ei tähenda et hoopis selline ongi tüüpiline eestlane". Mind. Blown.

Ja mida rohkem ma sellele mõtlen, seda rohkem tõsi tundub see olevat. Ma ei saa üldistada, aga vaadates enda vanusegrupis ringi, ütleme 20-30 aastased noored on:

  • reeglina päris palju reisinud
  • räägivad erinevaid võõrkeeli
  • hea haridusega - arvestades et juba meie keskkoolide keskmine haridustase on ELi raames keskmisest kõrgem
Kõik see võrdub ju ka tegelikult juba suurema silmaringi ja avatuma hoiakuga. Miks liigub siis ringi iganenud müüt, et eestlane on aeglane, kinnine, põikpäine ja muretsev? Kõlame nagu hale anekdoot mida välismaalasele rääkida.

Minu tutvusringkonda iseloomustab küll pigem aktiivne, seiklushimuline ja YOLOtav maailmaaade :D Aina enam pole hariduse näitajaks mitte ülikooli paber vaid enda peale-hakkamine ja soovide realiseerimine. Kõike saab kui piisavalt palju tahta. Tahad reisida ja midagi lahedat teha? Google lahti, toksi sisse reisimine projekt (see on näide, okei), ja leiad hulgaliselt 3 päeva kuni aasta pikkuseid projekte igale erinevale maitsele. Ja see oli vaid näide. Ma räägin, World is Your Oyster, go for it!

Mis aga tüüpilisse eestlasesse puutub siis mina sellesse ei usu. Okei, lennujaamas on mõnikord tunne, nagu mul oleks eestlase-sensor peal. Nii kerge on kaasmaalasi massi seas ära tunda. Aga see ei tulene lohisevast sammust või maani suunurkadest. See kiirgub tervest olemusest. Kui aga pead seletama välismaalasest sõbrale, milline on üks eestlane? Ülla, ülla, inimene nagu iga teine :D võibolla jäärapäisem ja lõunamaalaste kõrval vaiksem, aga selle-eest lahtise käega, asjalikud ja väga hea huumoriga. Uhke on olla eestlane!

Kas ma mainisin ikka KUI hea huumor meil on? :D

You Might Also Like

2 comments

Mugavaks lugemiseks ära unusta Momoaari FB laikida

TELLI MEILILE