NO99 KÕNTS

2/25/2016

Vahepalaks viimane teatrielamus.

Eile tehti mulle ettepanek minna vaatama NO99 (tegelikult parasjagu NO43) viimast etendust Kõnts. SIIN on Youtube'i link etendust tutvustavale videole. Üsna omapärane, kas pole...? Samas ma olen juba nii palju shokeerivaid asju NO laval näinud, et ükshetk ma lihtsalt ei suuda enam üllatuda. Ja paari erandiga olen enamasti ka väga rahule jäänud. Kuulsin Kõntsa kohta väga positiivseid arvamusi, netist lugesin ise juurde ja olin üsna valmis. Tund 45 minuti. Ilma vaheajata.

Ja ma ikka üllatusin. Lavaks oli mudaga täidetud ruum, publikut kaitses meetrikõrgune pleksiklaas. Saali astudes olid näitlejad juba muusika rütmis sõtkumas. Olin positiivselt meelestatud. Esimesed tund aega olid meeldivad. Kõne oli täiesti välja jäetud. Klassikaline!!! muusika, liikumine ja žestid. Laval oli tuntavat energiat. Kui esimene meestest sirge seljaga mutta vajus, oli naljakas, oli põnev, oli mida vaadata. Vaikselt sain oma peas erinevaid seoseid luua ja mitu erinevat lugu tundus korraga end lahti rullivat.

Rasmus valib sobivaimat lihatükki (Foto NO99 kodulehelt)
Väga vingelt mängiti heli ja valgusega. Olid maad väristavad tantsustseenid, silmi pimestavad valgusmängud. Üks hetk aga läks olukord lappama. Kui Rasmus Kaljujärv Helena Pruuli nagu lihatüki läbi kompas, ISTU MULLE NÄKKU karjus ja tõepoolest ka palja tagumiku endale näkku sai, hakkas mul lihtsalt ebamugav. Mitte alasti keha ega ropendamine pole probleemiks, vaid just see sunnitud vulgaarsus. Milleks? Et end klassikalisest lavakunstist võimalikult kaugele tõugata? Et vaatajat shokeerida? Kui kõik see lõppeks tundega, et Heureka! Siis selle pärast. Nüüd ma saan aru! Siis GO FOR IT! Aga antud hetkel jäi see kõik minu jaoks tühjaks.

Kui Marta Vaarik muda Jörgen Liik'ile püksi toppis, oli jälle hetkeks nagu naljakas. Kui kutt end aga alasti kooris ja proua Vaarik end paljaste rindadega noormehe vastu hõõrus, oli mul aga taaskord meeletult ebamugav. Stseenile järgnes 15 minutiline elevantide imiteerimine ...

Sõnadeta mängu võlu on muidugi selles, et iga üks saab välja lugeda just seda, mis TALLE oluline oli, seega ehk lihtsalt mina pole piisavalt haritud selles vallas. Aga selles kontekstis ma lihtsalt ei oska midagi välja lugeda *sigh*

Seega, on keegi NO Kõntsa näinud? Arvamusi, kommentaare? 
Mees-ussikesed mudas. Because they can. (Foto NO99 kodulehelt)

You Might Also Like

1 comments

  1. Hello! My name is Emilie I'm from France, I saw NO43 too and I really loved it. In fact I read your article because I'm desperately looking for a music inside of the show, the first one (classical music) at the beginning. By any chance, do you know it ?

    Thank you very much!

    Émilie

    VastaKustuta

Mugavaks lugemiseks ära unusta Momoaari FB laikida

TELLI MEILILE