Peasant mode ON ehk kuidas mitte vaeseks jääda

2/27/2016

Käes on kuu lõpp, kindlasti kõigi lemmik-aeg. Varasemalt ma nagu polegi tähele pannud aga praegu annab ikka kõvasti tunda. Viimasel nädalal käivitub peasant mode - EI küpsistele, ei hommikustele fancydele kohvidele, ei väljas söömistele. Püksirihma pingutades ootan kannatamatult uue kuu tulekut.

Mõnes mõttes üllatavalt õpetlik. Nii on aru saada kui palju raha tegelikult ühe nädala jooksul mitte millelegi kulub. Mul on näiteks kohutav harjumus IGA päev poes käia. Tavaliselt enne tööd, ja osta endale tööpäevaks munchi. Tööl söön korralikku toitu nagunii, aga justnimelt munchi, Kohvi kõrvale küpsist, mõnikord saiakesi, puuvilju jne. Ei kõla väga halvasti, aga päääris suur summa kadus nädalaga sinna auku.

Teine asi on koju toidu ostmine. Väga väga harva saan hakkama nädalas vaid korra poes käimisega. Ma lihtsalt ei suuda ette mõelda, et mida ma näiteks tahaks ülehomme süüa. See aga omakorda on korralik must auk. Ütleme, et terve nädal toit on 25€. Pole kõige hullem. Kui ma aga käin nädalas umbes kolm korda, läheb mul iga kord 20€!!!

Kolmandaks ja mõnes mõttes ka määravaks vaesumise vältimise abinõksu on sularahaga majandamine. Ma nimelt ei suuda üldse elektroonilist raha hoomata, kus ja kui palju seda kulub. Ja lõpuks ongi nii et iga kaardiviibutusega pangaarve tühjeneb. Seega nüüd võtan iga kuu pärast arvete maksmist arvelt välja sularaha, nii et kui linnas jalutades tuleb täiesti irratsionaalne soov endale veel üks paar suvekingi osta siis lihtsalt ei saa. Ja see töötab. Lisaks tekitab kasvav sularahahunnik turvatunnet.

Aga need on minu uit-mõtted rahast ja majandamisest.
Nagu alati ootan soovitusi, kuidas Teie oma väljaminekutel silma peal hoiate?

You Might Also Like

0 comments

Mugavaks lugemiseks ära unusta Momoaari FB laikida

TELLI MEILILE