Raamatusoovitus - Victoria Aveyard -Red Queen

2/05/2016

https://p.gr-assets.com/540x540/fit/hostedimages/1404237016/10212034.jpg
Eesti keeles on "Punane kuninganna" täitsa olemas
Iga natukese aja tagant komistan uue raamatu otsa, mis paneb südame kiiremini põksuma ja mida lihtsalt PEAB kellegagi jagama. Pole saladus, et mulle meeldib fantaasia. Näiteks kui esimest korda Hunger Games'i lugesin, üsna kohe peale selle ilmumist ja see veel üle maailma "popp" polnud, siis ma lihtsalt minestasin ja rõkkasin püüdes kõiki veenda raamatu imelisuses.

Seekordne lemmik pole nii uus ega üllatav. Goodreads valis aasta aega tagasi välja tulnud raamatu ka üheks 2015 võitjaks. Raske oli Victoria Aveyard' Red Queen'i kahe silma vahele jätta.

Üldiselt tahan ma võimalikult vähe enne lugemist raamatust teada. Valikul mängivad otsustavat rolli kaanedisain (mitte just kõige sisukam, aga paratamatu), vastukaja (kui populaarne raamat saab korduvalt hindeks 1 siis suurima tõenäosusega jätan selle vahele) ja tuttavate kommentaarid.

Võib olla naljakas, aga päris tihti ma sisututvustust ei loegi. Mulle meeldivad üllatused ;) Vaatan, et žanrid klapivad ja minek. Aga raamatusoovitust ilma tutvustuseta oleks üsna nadi teha või mis, vaevalt et LOE SEDA teid veenaks :D  Põhimõtteliselt on tegu fantaasia, düstoopia, young adult žanritega aka Hunger Games ja Selection. Eelkõige meenutas see mulle Pierce Brown'i Red Rising'ut. See oli veel suurem mind blower.

Tahtsin siia rahvaraamatu kodulehelt sisukokkuvõtet lisada, aga see tõlge pani silmad vett jooksma. Ma ei kannata tõlgituid raamatuid, eriti inglise keelest. Ühesõnaga, püüan siiralt võimalikult vähe-lamedalt kõlada.
On ühiskond, mis on jaotunud kaheks. Ühes otsas on punased ja teises hõbedased. Hõbedad on ülbed pool-jumalad, kes kõik omavad võimeid (aka x-mehed) ja punased on siis need ülejäänud, kelle ülesandeks on sibitööd teha. Tegelane on 17. aastane punane tüdruk, kelle elu on üsna sünge ja ette määratud kui järku leiab ta end keset Hõbedate paleed, olles esimene "loodusfriik" aka ekstra lahe x-mees ja sellega terve ühiskonna alustalasid õõnestades. 

Ma ei oska rohkem midagi lisada. Ükskõik kuidas ma seda ka püüaks kirjeldada, on see nagu päikseloojangu telefoniga pildistamine. Blegh.

Kes on aga lugenud, ootan huviga tagasisidet. Ja muidugi ka lugemissoovitusi. Olen üks suur kõrv.

You Might Also Like

0 comments

Mugavaks lugemiseks ära unusta Momoaari FB laikida

TELLI MEILILE