Roaccutane (Isotretinoiin) KUU 2

2/09/2016

Welcome back sõbrad! Jätkame sealt kus pooleli jäime. Kes aga külastavad mind esimest korda siis kindlasti lugege MILLEGA on tegu ja kuidas möödus hullumeelne 1. KUU.

Selle kuu kokkuvõte tuleb veidi lühem, aga üldse mitte valutum :/ Organism küll juba vaikselt harjub raviga ja hüppelisi muutuseid pole näha olnud, aga mulle tundub et purging period kestab siiamaani.

1 nädal: Olukord paraneb, aegajalt esineb ikka uusi põletikukoldeid ja sarvekesi, aga kaugeltki mitte nii palju kui nädal tagasi. Ka koorumine on vähenenud, nüüd valitseb lihtsalt ühtlane kuivamine. Näiteks peale pesu ja enne kreemi on näha kuivõrd õhukeseks mu nahk muutunud on. Otsmik tundub kohati isegi pool-koorik olevat. Ja kuigi põletik on taandunud, siis kuiva ja õhukese naha tõttu on nägu palju punakam.

2-3 nädal: Kui midagi siis minu meelest on olukord pigem hullemaks läinud. Uued punnid ja põletikukolded on tagasi. Nüüd ka kohtades kus neid arem ei esinenud. Näiteks kõrvade all, lõuajoonel. Põsesarnad on alati ja ka nüüd kõige hullemad. suured aeglaselt, paranevad ja igavesti valusad ja kooruvad põletikukolded. Mõnikord on näiteks alla vaadates lausa tunda kuidas terve nägu õhetab ja on paistes.

Uueks kõrvalnähuks tundub olevat ka pidevalt vesine ja umbne nina. Ma ei ole seda nagu kõrvalmõjude nimekirjas täheldanud, aga muid seletusi mul pole. Juba üle kuu on nina pidevalt paks ja nagu vesine, aga pole ka. Ah, ja ninaverisus jätkub vapralt. Otsest jooksu pole, aga nuuskamise ajal on pea alati punast näha.

Poolteist nädalat pale kuuri alustamist pidin minema kontrolli, et vaadata kuidas läheb mu maksal ja kolesteroolitasemel. Ravim kujutab mõlemale tugevat ohtu. Päris naljakas on muidu tuttavatele öelda, et sorri ma praegu liha ei söö, ma pean oma kolesteroolitaset jälgima.

4 nädal: Ma näen et komedoonid on näost täielikult kadunud, kõvasti on vähenenud ka valgepeade või siis ummistunud komedoonide hulk. Nüüd kus põletik VIST hakkab tagasi tõmbuma on näha ka et varasemad pigmendilaigud on hakanud taanduma. Siiski on alles paar suurt ja massiivset põletikukolooniat, mis koosnevad lausa kahest või kolmest põletikulisest poorist. Oh jooooy. Need on valusad ja pea võimatu kosmeetikaga katta. Kui pigmendi saad peidetud, siis munamäge ikka peita ei saa.

Arst on mulle kirjutanud 4 kuu pikkuse kuuri. Visiidi ajal märkis rahulolevalt et jajaaa, näed ju kuidas juba paremaks on läinud. Mul kukkus küll lõug maani, et KUST OTSAST PALUN! Aga apparently see käib nii ja üleüldine seisund viitab kõik õigele suunale. Ma olen juba ette natuke närvis, et kas ikka piisab kuurist, pool on juba läbi ju. Ja järgmine kord ootab ta mind alles nädal pärast kuuri lõppu :(

Ja nüüd kallid lugejad  kes on sama asja läbi teinud, ootan tagasisidet, kas tõesti teise kuu lõpuks oli veel sellist põletikku?

You Might Also Like

0 comments

Mugavaks lugemiseks ära unusta Momoaari FB laikida

TELLI MEILILE