Minu armas idula

3/21/2016

Ma olen nagu viimane luuser, jälle jõudis popp ja trendikas teema minuni sada aastat hiljem. Nimelt do-it-yourself idulad! Alles nüüd tagantjärgi mõeldes märkan kuidas tõesti üks-hetk hakkasid kõik idusid sööma. Nagu igal pool. Mitmed isegi ütlesid, et me kasvatame ise. Good for you, oli alati mu esimene mõte. Ka parima tahtmise juures pole mul aega mullas mässata.

Ja siis üleeile jalutasin Ussikesega Biomarketis ning kogemata nägin neid mini kasvukaid. MIS NEED ON??? Mh, need on idulad, ütles Ussike matter of factly. Ja siis aktiivselt ignoreeris mind kui ma lõug põrandal idulate ümber keerlesin. Pole seal mingit mulda ega kahenädalast putitamist. Seeme purki ja kahe päeva pärast on purgis valmis salat. OMG noh. Mõnikord ma ise ka ei saa aru, kus ma elanud olen.


Alguses ilmselgelt isutasid suuremad mitmekorruselised majakesed, kus korraga saab mitut eri sorti kasvatada. Aga üsna kiirelt sai selge mõistus võidule ja jõudis kohale, et ma ei suuda üksi niipalju idusid lihtsalt süüa :D Seega väljavalituks osutus selline purgikene - bioSnacky - korraga saab sisse panna 2-4spl seemneid, mis peaks olema umbes 40-50 grammine seemnepakikene. Kassas aga mainis lahke müüja, et tegelikult saab mungoidude seemneid ka lahtiselt osta, ja nii sain topeltkoguse poole väiksema hinnaga. Win-win!

Selline näeb välja teise päeva saak. Vist lasen natuke veel kasvada. Aga sellegipoolest. Pole kergemat asja mida ise kasvatada kui seda on idud. Ja nii maitsvad - ökomast ökom tunne :D


You Might Also Like

0 comments

Mugavaks lugemiseks ära unusta Momoaari FB laikida

TELLI MEILILE