Roaccutane (Isotretinoiin) KUU 3 + PILDID

3/23/2016

Käes on aeg rääkida ravi kolmanda kuu kulgemisest. Kindlasti loe enne ka MILLEGA on tegu ja kuidas möödusid KUU 1 ning KUU 2. Seekordne postitus sisaldab ka esmakordselt pilte. Nõrganärvilistele ei soovita :D

Nädal 1 ja 2: Jätkuvalt tundub et olukord järjest halveneb ja nüüdseks ma isegi ei tea kas seis on kunagi  nii hull olnud. Meeeeeeeeletud põletikukolded kasvavad kõrgustesse. Ja justnimelt kasvavad. Neid on võimatu kosmeetikaga katta. Päevas vähemalt korra koorub nahk neilt maha, aga nad nagu saaks sellest jõudu juurde. Üks mägi elab nädalaid! FML. Nädala lõpus aga hakkas parema poole põletik taanduma. Ja mind tabas suur üllatus. Salaja on ära kadunud varasemad pigmendilaigud ja valgepead !!! See on huge! Vasak pool on küll veel täiesti segi. Aga olen optimistlikult meelestatud.

Nädal 2: Pärast peaaegu kuu pikkust põletikulise kuumaastikuga ringi käimist hakkab lõpuks ometi olukord normaliseeruma. Nägu pole ka enam nii punane ega kipita (varasemalt meenutas päikesepõletust), kuid asi võib olla ka uues kreemis. Dermatoloog soovitas Bioderma Sensibio Fortet. Kirjutatud on et rahustab ja ravib punetavat ja õrna nägu. Seni võib rahul olla. Peaaegu kõik nahaalused valgepead on kadunud. Veel vaid paari on näha.

Sellegipoolest. Kui peeglisse vaadata, siis olukord pole ikka veel üldse selge ega ilus.  Suurim põletik on VIST küll möödas, aga jätkuvalt on näha vägagi punaseid laike, ning aegajalt uusi aktiivseid kohti. Mul hakkab juba kerge paanika tulema :(

Aga shokeeriv kuivustunne näol on kadunud - nahatüüp pole ei rasune ega kuiv. Hämmastav. Kuivama on hakanud aga käed - küünenahad, käeseljad ja isegi sõrmeotsad. Samuti kuivavad nina ja huuled. Bephanten to the rescue.

Nädal 3 ja 4: Ma ei tea kas asi on lihtsalt ajastuses või Türgi õhus, aga järsku nagu üleöö läks olukord 100 korda paremaks. Ilmselgelt tumedaid pigmendilaikke veel on, aga käega tõmmates on kõik sile. Ja nahk on nii pehme!! *südamesilmad* Kardan nii väga tagasi Eesti kliimasse tulekut. Areng oli nii hüppeline, et paneb mõtlema hoopis välispidistele mõjutajatele - näiteks kliima või allergeenid.

Kuivama hakkasid aga käsivarred! Väga kummaline, kohati kuivad kohad lausa veritsevad ja tõmbavad kooriku peale. Kreemitamine õnneks on aidanud ja tundub  et uusi pole tulemas.

Ja nüüd, *trummipõrin* PILDID! Ehk need motiveerivad kedagi. Mind vähemasti küll. Kvaliteet pole suurem asi, aga ma ei suutnud kedagi appi paluda korraliku fotot tegema. Tunne oleks sama, mis aktifotot tehes.

Meeltult palju VALUSAID põletikukoldeid, käega katsudes väga ebatasane ja kosmeetikaga pea võimatu katta.
Aktiivset põletikku pole, käega katsudes tasane. Jäänud vaid iga päevaga hääbuvad pigmendilaigud, mida kosmeetikaga pole mingi probleem katta

You Might Also Like

6 comments

 1. Tulemus on igatahes märgatav! :)
  Ma küll pole Roaccutanei kasutanud, aga kui Bp5 mu naha tulipunaseks tegi siis aitas mind hästi Avene Cleanance sarja kreem, mis on mõeldud akne ravimitega koos kasutamiseks. Biodermaga tuleb ettevaatlik olla, kuna enamus nende kreeme sisaldavad parafiini. Kui mineraalõli tasub muidu vältida, siis akne korral eriti. Mulle on nahaarst isegi sebamedi soovitanud, mis koostise poolest on täielik jama.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Kuidas ma ei teadnud, et on olemas sari koos ravimitega kasutamiseks?! Aitäh, ma tõesti uurin seda, ma olen juba aru saanud, et Bioderma jätab kuidagi libeda tunde näole :/ Aga suur aitäh tagasiside eest, peale kolme kuud on endal tunne, nagu totaalse muutumise oleksin läbi teinud :D

   Kustuta
 2. Mida mina veel soovitan, joo paljuoalju vett! See puhastab nahk ja muudab selle palju paremaks! Mul igatahes töötas. Olen ise ka akne probleemiga ja jõin umbes nädal aega palju vett (mitte küll aknest vabanemise eesmärgiga, aga tervislikkuse mõttes) ja ma tundsin et lambist on nägu palju parem kuidagi, googeldasin ja sain aru et vesi ongi see, pole mingit maagiat, soovitan soojalt! ;)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ma vahepeal suudan korralikult vett juua ja siis jälle tuleb periood, kus ainult paar klaasi päevas :/ Joon aga hästi palju teed, kas keegi teab, läheb see ka vee joomise alla? Aga aitäh soovituse eest! :)

   Kustuta
 3. Kuigi minul on näonahaga meeletult vedanud siis seda ravimit tunnen ma hästi. Mu ema töötab selles ravimifirmas ja ma olengi kuulnud sellest ravimist selliseid õnneliku lõpuga kollijutte et jube. Kuidas nahk lihtsalt koorub maha, sest on nii kuiv jne. Aga ma pole veel kuulnud ühtegi kurva lõpuga lugu, seega kõik on hea eesmärgi nimel! :) Jõudu ja jaksu.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Oi ma olen kuulnud ka neid õnnetu looga lõppe küll ja küll, ravim mõjub väga ka iseloomule ja tujudele. Mu enda sõbranna pidi selle tõttu ravikuuri pooleli jätma. Mitmel juhul on akne tulnud pärast kuuri lõppu ka tagasi ja vajalik on ravi kordamine :/ Aga siiralt loodan, et mina olen üks neist õnneliku lõppudega kollilugudest, aitäh Sulle :)

   Kustuta

Mugavaks lugemiseks ära unusta Momoaari FB laikida

TELLI MEILILE