ÕPETUS: kuidas kirjutada killer motivatsioonikirja - 5 lihtsat nippi

6/30/2016

Kuna ma pidin just üle päris pika aja tegelema sellise asjaga, nagu motivatsioonikirja kirjutamine siis avastasin, et see pole üldse nii lihtne kui ma mäletasin. Kust jookseb piir enda kiitmises, milline on õige pikkus ja üldse MILLEST peaks kirjutama? Pärast hunnikute materjalide ja näidete läbi vaatamist ja katsetamist tundus, et õige oleks kogutud infot ja tarkust ka Momoaari perega jagada. Eksju onju eksju.

1. Mine nii personaalseks kuivõimalik (kui kindlasti mitte familiaarseks!)
See tähendab, et kasuta firma, projekti vms nime kuhu sa kandideerid, sellega näitad, et tegu pole anonüümse mall-kirjaga, mis läheb sadadesse kohtadess, vaid see on kirjutatud just neile ja just nende vajadustele mõeldes! Veel parem kui sa tead inimese nime, kellele sa kirjutad.

2. Keskendu sellele, MIKS sa kandideerid - mille pärast sina valisid nemad. Nii palju ilusaid ja toredaid inimesi on liikvel, et firmadele saab aina olulisemaks see, et see ilus ja tark inimene ka tahaks  seal töötada. Seega, too välja põhjused miks kõikidest teistest pakkumistest valisid just selle.

3. Nüüd kui sa oled välja toonud põhjused, miks see firma/projekt on lahe on aeg rääkida, miks just SINA sinna sobiksid ja mida sa enda poolt firmale pakud. Võimalusel võta ette konkreetne kuulutus, mille kaudu kandideerisid ja vaata täpselt, mida nad otsisid. Kui oluline on võõrkeelte oskus, rõhuta kui hästi sa mitut keelt räägid. Kui oluline on aktiivsus, võid rõhutada enda kiiret reageerimisvõimet ja varasemaid projekte, mis sind samas suunas on arendanud. Ja nii edasi.

4.Sujuvalt mine üle lõigule, kus sa näitad kui väga sa seda  positsiooni soovid ja mida sa selle saamiseks oled nõus tegema (get you mind out of the gutter!) Ei midagi nilbet, tegu on hoopis SÕNADEMÄNGUGA! Eriti oluline on see inglise keelse motivatsioonikirja kirjutamisel. Oluline vahe on kas I like to või I love to. Siin on aga jälle oluline jääda iseendaks ja kasutada sõnu mis sinu iseloomuga sobivad :)

5. Ja lõpetuseks midagi väga lihtsat - soovi edu NEILE (tööotsijatele). Kui asjaliku kirja lõpetab lihtne mõte, nagu "...soovin teile edu edaspidiseks..." siis selle väikse mõttega näitad firmale, et sa hoolid ka neist kui inimestest. Ning sellega avad terve uue mõtte - kes ei tahaks enda meeskonda meeldivat ja hoolivat inimest - iseenesest tulevad pähe võtmesõnad nagu vastutulelikkus, hea kolleeg ja veel parem alluv.

Ja kui kõike seda proovides tundub Sulle ikka, et mh, oleks midagi enamat vaja siis proovi sellist asja nagu VIDEO motivatsioonikiri. Usu mind, Sinu tulevane tööandja hindab seda kui järsku tuleb anonüümsete ja nägudeta kirjade vahelt esile lühike ja asjalik ennast tutvustav "päris" inimene. Seda versiooni proovides, järgi kindlasti neid samu nippe ja kirjuta tekst enne välja.

Ja kuigi head motivatsioonikiri eeldab tööd ja mõtlemist, siis kindlasti ei tohi unustada, et lihtsuses peitub võlu! Hea kiri ei ole pikem kui 1 A4! Pikad ja asjalikud sõnad ei avalda enam kellelegi mõju, hoopis haigutama ajavad. Ole selge ning arusaadav, asjalik ja hooliv ning soovitud koht ongi sinu!

Edu kõigile ja ootan tagasisidet, kes mu väljatoodud punkte järgis ja kuidas läks!

You Might Also Like

0 comments

Mugavaks lugemiseks ära unusta Momoaari FB laikida

TELLI MEILILE