Palermo, I'm in you!

7/04/2016

It is happening! 

Mõni aeg tagasi maandusin Palermo lennujaamas Sitsiilias. Lend toimus kahes osas ja kokku kestis 17h -_- Aga kohal ma olen ja on aeg esmamuljete jagamiseks.

Varasem kogemus on näidanud, et itaallased on itaallased, väga vahet pole kus ma nendega kokku olen puutunud. Siin aga tundsin esimest korda, et ei, midagi on teisiti. Näiteks ma poleks kunagi selle peale tulnud, et keegi võiks mulle vaadata viltu, selle pärast, et ma keelt natuke valesti räägin. Pigem just vastupidi, iga pursitud sõna saab tormilise aplausi. No saate aru küll. Palusin siis kahel erineval bussijuhul öelda, millal minu peatus on. (Ja ikka väga ilmselgelt olin turist oma suure punase kohvriga) Mis te arvate mitu neist võttis vaevaks mulle öelda? Õige. 0.

Esimene kord sõitsin kolinal peatusest mööda ja lõpetasin lõpp-peatuses. Teise bussiga tagasi tulles, ennetasin olukorda ja küsisin juhilt, et noh, kas me hakkame lähenema. Mees vaatab mulle otsa, nagu ma oleks teda isiklikult solvanud "See ongi see peatus". Ja hakkas bussiuksi sulgema. Halloooo, mis su vigastus on!?!

Aga okei. Negatiivseid tundeid endaga kaasas ei kanna. Ning kohale ma ju jõudsin. Esimesed päevad veedame Estyesi Palermo kodus, kus lisaks minule elab veel 3 pikaajalise EVSi vabatahtliku ja 3 lühiajalist. Korter on suur ja avar, meenutades mu Milano korterit Expo ajal. Aga siit liigun juba paari päevas pärast edasi rannale ja oma saarekesele lähemale.
Vaade EVSi kodu hiiglaslikult rõdult
Ka linn sai üle vaadatud, siit kesklinna on kuskil poole tunnine jalutuskäik - seega õhtupoole täiesti tehtav, aga päevase leitsakuga ei soovita. Kohe kui kõrvetav päike naatukenegi leebub täituvad arvukad tänavad võluväel. Palermot ja lõuna-Itaaliat tutvustati mulle lausega, "Lõuna on crazy! Aga sellepärast ma seda nii armastan. Elu käib tänavatel, mitte majades." See elu ONGI siin crazy ja igatpidi hullumeelne, aga ma pean veel mõtlema, kas heas mõttes või mitte :D
Piazza Politeama - minu seljataga on näha suurt teatrit. Ühte Palermo vaatamisäärsustest

Iga kuu esimesel pühapäeval on suur osa muuseumeid ja vaatamisväärsusi tasuta, kappasime kohe Chiesa di San Giovanni degli Ermitisse - 6. sajandist pärist kirik, mis hiljem ehitati ümber mošeeks. Sitsiilias üldse on tugevalt tunda araabia kultuuri mõjutusi. Seda on eriti näha kiriku punastest kuplitest.
Palermo katedraal
Uitrännakul õnnestus mööda jalutada ka kuulsast katedraalist. Sisse piiluda küll veel ei jõudnud, aga aega on veel selle kiire asjaga. Täna tuleb hoopis ette võtta järjekordne pakkimine, homsest hakkab Isolal juba esimene 10 päeva pikkune Work Camp. Seega näeme paari nädala pärast Palermo!

You Might Also Like

0 comments

Mugavaks lugemiseks ära unusta Momoaari FB laikida

TELLI MEILILE