Catania

8/08/2016

Ma arvan, et pikemaajalised lugejad teavad, kui väga mulle meeldib kaarte igale poole toppida. Siin on lihtsalt väga hästi näha, kui väike Sitsiilia on. Selline Eesti suurune noh :D

Palermost Isolale bussiga on kuskil pool tundi. Ja Palermost Cataniasse 3,5h. Iseasi on muidugi kohale jõudmine. Ühistransport on muidugi olemas. Ja siis pole ka. On väga võimalik, et näiteks suure hurraaga lähed hommikul rongile, et jälle üht ilusat nurgakest avastama minna. Ja siis kohale jõudes tuleb välja, et täna ei lähem mitte ühtegi transporti tagasi. Või näiteks, buss, mis pidi tulema, jääb 2 tundi hiljaks. Ma olen omadega jõudnud punkti, kus vähemalt tund aega bussi ootamine on juba peaaegu normiks saanud. Ja siis veel bussijuhid. Ma pole vist kunagi, isegi eestis mitte, näinud kedagi kes oma tööd nii väga vihkaks kui Sitsiilia bussijuhid.

Töö kõrvalt õnnestus kahel korral suurlinnast välja saada. Esimesel korral käisime ära Catanias - ühes ilusaimas linnas terves Itaalias. Kamba peale ööbisime Airbnb's ja nõnda nautisime imelist nädalavahetust. Ütleme nii, et kui ma arvasin, et Palermos on tapvalt kuum, siis Catania ületas ka need ootused. Päevasel ajal lihtsalt ei ole võimalik tänavatel liikuda.

Et natukenegi kuumuse eest kaitset leida, otsustasime külastada Rooma ajastu teatrit külastada (Teatro Romano di Catania). 2. sajandi amfiteater Catania kesklinnas - rohkete jahedate tunnelitega. Ma pole kunagi ühegi teatri nii suur fänn olnud.

Catanias asub ka Sitsiilia, ja üldse kogu Itaalia, suurim vulkaan - Etna. Kahjuks lähemale kui see kaugustes kumav profiil ma ei jõundud. See oleks omaette terve päeva ettevõtmine olnud. 

Rääkimata ei saa jätta palermolaste ja kataneeside vahelistest erinevustest ja "vaenust". Üsna laialdane on teadmine, et sitsiilia murrak on rohkem omaette keel. Mis aga mind üllatas, oli aga tuntav aktsendierinevus. Tänaval lihtsalt käisin ja kuulasin, kuidas kohalikud omavahel räägivad. Mitte midagi ei saa aru. Hakkasin lõpuks kahte murrakut üksteisest eristama - aga sellega mu võimed ka piirdusid.

Ja et asja ikka võimalikult keeruliseks teha, siis näiteks üks sõna Palermos omab absoluutselt teist tähendust Catanias. Ja inimesed lähevad absoluutselt leili sõnade peale mida valesti kasutatakse. (Ilmselgelt mitte turistide peale). Sest ka kohalikud eksivad. Tahtlikult või mitte. Aga vaidlus kahe linna pahede ja võlude osas on lõpmatu.

Kohustuslikud turistikohad said läbi käidud. Populaarsed "kohalike" lemmik-kohad sai ka läbi käidud. Sai söödud, joodud; sai elu nauditud ja puhatud, ja kui pühapäev hakkas õhtusse veerema astusime meie bussi ja vurasime koju tagasi.

Viva Catania.
Grupipilt kuulsa Kataania laavaelevandi ees

You Might Also Like

2 comments

Mugavaks lugemiseks ära unusta Momoaari FB laikida

TELLI MEILILE