Koomiksilaat ja mangaraamatukogu

12/16/2016

Mina siin jälle ühe hoopis imeliku teemaga. Kas mu lugejaskonnas manga (jaapani koomiksid) fänne on? Mulle natuke tundub nagu see oleks aegajalt tabu teema täiskasvanud inimesel koomiksitest rääkida. Aga vabandage, kui aasta suurimad filmid on koomiksite põhjal tehtud Ironman, Batman ja üldse kõik superkangelaste filmid siis ma ei tunne grammigi piinlikust, et mulle ka aegajalt koomikseid lapata meeldib.

Kunagi keska ajal avastasin manga ja anime näol enda jaoks terve uue maailma - hoopis teistsugused teemad, tegelased ja kombed. Neelasin kõike mida kätte leidsin. Muidugi see periood aegamisi vaibus. Paar nädalat tagasi oli aga Solarise keskuses koomiksilaat ja suur nostalgia ajas mind ka liikvele. Kohal oli nii eestimaiseid kunstnike kui ka kaugemalt tulnud artiste. Suurimaks üllatuseks minu jaoks oli aga avastus, et ka Eestis on täiesti võimalik raamatukogust koomikseid ja mangasid laenutada. Tavaliselt on neil üsna krõbedad hinnad, ma ei tule isegi selle peale, et osta tahaks. Pigem loen netist tasuta!

Viimased 3 aastat on aga Paepeale raamatukogu P.Pinna tänaval spetsialiseerunud koomiksite ostmisele ja kogumisele. Leida võib nii Marveli superkangelasi, Videviku graafilisi versioone kui ka päris Jaapani mangasid. Valik ei ole küll üüratu, aga lugemiseks leidsin küll päris mitu (loe: 16 volüümi :D).

Laenutatutest on minu praegune lemmik hetkel Gail Carrigani Soulless'i põhjal loodud graafiline novell - paranormaalsus, vampiirid ja libahundid. Mida veel elult tahta. Täitsa huvitav on varem tuntud raamatut koomiksi näol lugeda.

Seega soovitan huvilistel järgi tšekata, mis värk on. Mul on tunne, et mina veel lähen tagasi sinna.

You Might Also Like

0 comments

Mugavaks lugemiseks ära unusta Momoaari FB laikida

TELLI MEILILE