1/30 päeva kirjutamist

1/01/2017

Ma olen ammu tahtnud huvi pärast proovida neid 30-päeva väljakutseid proovida, samas jututeemast puudust pole tulnud ja pole nagu otsest manüüdteen tuhniat tulnud. Nüüd jäi aga sobivalt Facebooki blogijate grupis silma elukaksikutega.eu POSTITUS üleskutsega liituda 30 päeva kirjutamist väljakutsega. Ja millal siis tõesti veel härjal sarvist hakata kui mitte jaanuaris? :D

Esimene väljakutse teema on 10 asja mis teevad sind tõeliselt õnnelikuks. Mind ei ole väga raske õnnelikuks teha, aga annan endast nüüd parima, et 10 kõige, kõigemat asja kirja saada.

1. Esiteks teeb mind tõeliselt õnnelikuks toit, täpsemalt SUSHI.  Riis ja toores kala, kes oleks võinud arvata, et see toit minu elu muudab. Ma vist võiksin seda absoluutselt iga päev süüa. Kui möödub rohkem kui nädal ilma võlurullikesteta tekivad juba tõsised võõrutusnähud. Olgu ma mistahes tujus, sushi suudab mind absoluutselt iga kord tõeliselt õnnelikuks muuta.

2. Veel teeb mind õnnelikuks vaikne õhtu kodus lemmiksarjaga. Ja rohkem väga pole midagi lisada. Selles on lihtsalt midagi maagilist kui tead, et terve õhtu on sinu enda päralt ja võid süüdimatult kass süles 17 osa Gilmore Girlse järjest vaadata.

3. Muusika. Nagu raamatutesse võin ma ka täiesti ära kaduda muusikasse. Poolenisti meditatsioon ja poolenisti meelelahutus. Kananahk ja kiirevnevad südamelöögid. See kõik on muusika.

4. Natuke kurval kombel teeb mind hirmsasti õnnelikuks ka kiire internet. Hullemat asja kui aeglane ja kokkujooksev nett annab minu jaoks otsida.

5. Aastaid on minu suurimaks naudinguks olnud hea raamat. Keskoolis avastasin ma Frederick Douglass'e tsitaadi "Once you learn to read, you will be forever free." — ja sellest ajast peale olen ma  avastanud enda jaoks tõesti uue maailma. Ei ole paremat asja kui reaalsus täiesti välja lülitada ja fantastilistesse seiklustesse sukelduda.

6. Veel teeb mind hästi õnnelikuks igasugune käsitöö. Vahet pole kas selleks on ehete valmistamine ja pärlite noppimine, kinnaste kudumine, joonistamine või erinevate albumite koostamine. Oma käega tehtud asi annab suurepärase positiivsuslaksu.

7. Erilise kohal on deitnight parima sõbrannaga. Tiheda graafiku kõrvalt juhtub seda muidugi palju harvem kui mulle endale meeldiks, aga võibolla see teebki nendest õhtutest parimad.

8. kohal on rahvusvahelistes projektides osalemine  - 50/50 enese areng ja vabatahtliku töö. Pole olemas parimat viisi reisimiseks. Ausalt. Nüüdseks olen juba päris mitmes-setmes osalenud. Ja ma ei suuda ära oodata millal jälle saab.

9. Õhtul arvuti ees pakub mulle suurt rahulolu tass head teed. Kes mu teekappi näinud on, mõistab. Igal päeval ja tujul on oma tee. See rahustav rituaal annab kehale märku, et nüüd on kõik. Võib kõik töised mõtted tahaplaanile lükata ja lõdvestuda.

10. Viimasena tuleb kõige ilmselgem ja lihtsaim viis õnnelik olemiseks - ümbritse ennast positiivselt meelestatud ja õnnelike inimestega. Usu mind, isegi kui sa tunned sisimas, et see pidev naeratus ja sära ajab sul südame pahaks, jääb see üks hetk lihtsalt külge. Ja enne kui arugi saad oled ise samamoodi õnnepisikusse nakatanud. Vihmane hommik pole üldse enam nii vastik ja igapäeva-liikluse idioodid ei tekitagi enam varajase südamerabanduse sümptomeid. Õnnelikud inimesed teevad mind õnnelikuks.

1/30st oli väga mõnus, vaatame kauaks ma sellel intensiivsel postitamise lainel suudan püsida. Kohtume juba (loodetavasti) homme uue väljakutse ja teemaga.


You Might Also Like

0 comments

Mugavaks lugemiseks ära unusta Momoaari FB laikida

TELLI MEILILE