Divacup: I'm in love

1/05/2017

Kuigi Momoaari lehtedele eksib ka härrasrahvast, siis tänase väga südamelähedase postituse pühendan puhtalt daamidele. Kellele looduse poolt andud kehafunktsioonid vastkarva käivad, siis siinkohavl soovitaksin teil lõpetada. It s getting real!

Alustame siis kohe täitsa algusest. Päevad - blood, tears and cramps. Kui ma ei saa muuta fakti, et korra kuus pean valutama ja veritsemas siis vähemalt prooviks selle võimalikult valutuks ja lühikeseks muuta. Selliste mõtetega jõudsin Divacupini. Peaaegu aasta aega kogusin jõudu, natuke ikka hirmutas ja tundus vägaväga võõras, aga siis tellisin ära. Kuna eelmisest tsüklist õnnestus topsikest katsetada aiult 2l viimasel päeval, polnud nagu paljust kirjutada. Seega siin me oleme, kuu aega ja poolteist tsüklit hiljem :D

MIS ON DIVACUP? 
DivaCup on korduvkasutatav, kella kujuline menstruaaltsükli topsike, mis paigaldatakse madalale vaginaalsesse kanalisse, mis kogub menstruaaltsükli voolust (www.rosannas.ee) ehk ühesõnaga tampoonilaadse sisestamismeetodiga taaskasutatav vahend.


MIKS peaks keegi sellist asja tahtma?
Põhjuseid on nii palju, et kust alustada? Kes poleks kuulnud "toxic shock syndrome"ist. Üks suurimaid põhjuseid miks ma mitte kunagi ei suudaks igapäevaselt tampoone kasutada. Kuna need topsikesed on tehtud kõrge kvaliteediga meditsiiniliseks otstarbeks mõeldud silikoonist siis pole seda karta, ja neid võib vahetada iga 12h tagant ehk vaid 2 korda ööpäevas! Esimesel 2 päeval vahetasin mina 3 korda, igaks juhuks, aga see on lihtsalt nii mugav ja turvaline!

Majanduslikust poolest vaadates, jääb alles korralik ports raha ja raiskamata jääb terve mägi plastikut ja rõvedaid jäätmeid. Ma korra istusin maha ja arvutasin, palju ma igakuiselt ja -aastaselt ainuüksi kasutatuid hügeenitarvete mägesid tekitan. Saadud number ajas nutma.

Tervise poole pealt, see vähendab krampe ja valu. Juba tampoonidega märkasin, et tsükkel lõppes kiiremini ja oli valutum. Sama on ka Divacupiga! Tundub nagu ta imaks kogu selle jama kiiremini endasse ja see ebameeldiv "tilkumisprotsess" jääb sootuks vahele. Ja viimaseks minu enda isiklik lemmik, sa õpid paremini tundma enda keha. Varasemalt ma ilmselgelt nägin, mis välja tuleb, aga nüüd ma tean täpselt kui palju verd ma 24h tunni jooksul kaotan. Milliliitri täpsusega. Väga fascinating, ausalt!

KUIDAS seda täpselt kasutatakse?
Olenemata esmasest ehmatusest, pole seal ausalt mitte mingit erilist oskust tarvis. Internetist saab  otsida ja pakil on näidatud erinevaid voltimistehnikaid. Enamlevinuimad kuuldavasti on lihtsalt pooleks voltimine ja kas kaksisvee või vikerkaare kujuliselt sisse supsamine. Ja kuigi seda pole absoluutselt kandmise ajal tunda siis ometigi ei lähe see nii sügavale kui tampoon, mis tähendab, et kätte saamine on samuti väga kerge.

Vahetusprotseduur võtab täpselt 30 sekundit. Kallad topsitäie potti tühjaks ja kas loputad ära, või kui veepudelit/kraanikaussi saadaval pole, on ka tavaline paber täiesti piisav. Ja tehtud. Järgmised 12h mureta. Isiklikult mina olen seni hommikul enne tööle minekut kodus paigaldanud ja pärast tööd kodus vahetanud. Ma ei suuda ära rõhutada kui MUGAV see on.

KUST sellist asja saadakse?
Kust tavalisi tervisetooteidki - apteegist! Täiesti olemas. Mina tellisin enda oma suurest laiskusest Rosanna netipoest (<- panin siia lingi ka). Suuruseid on 2 ja kuna ma veel sünnitanud pole siis sobis mulle väiksem suurus. Divacup pole kaugeltki ainus topsike - brände ja valikuid on mitmeid. See konkreetne valik tundus kvaliteedi ja kättesadavuse poolest lihtsalt kõige lihtsam.

Lõpetuseks tahaksin lihtsalt üle korrata, et vaatamata esimesest ehmatusest on see viimase aja parimaid leide. Ma ei kujuta ette, et ma KUNGI tahaksin tagasi plastikuhunniku tekitamise juurde minna.

Keda jäi teema huvitama ja tahaks selle kohta veel teada, siis lisan siia video, An "Inside" Look at Menstrual Cups, kus üks täitsa asjalik tsikk näitab läbipaistval mudelil kuidas täpselt see topsike meie sees olles välja näeb. Edu!


You Might Also Like

0 comments

Mugavaks lugemiseks ära unusta Momoaari FB laikida

TELLI MEILILE